איך מהפכת הסמארטפונים משפיעה על הראייה שלנו?

Happy hipster guy uses mobile phone application, reads positive news from social networks, being confident user of modern technologies, dressed in bright clothing, poses at studio checks out email box

איך מהפכת הסמארטפונים משפיעה על הראייה שלנו?

אביב בריל, אופטומטריסט מוסמך B.sc

מהפכת הסמארטפונים שינתה את חיינו לחלוטין – היא מאפשרת לנו לתקשר על ידי מסרונים ודואר אלקטרוני מכל מקום ביקום, לנווט בקלות ולהישאר זמינים כל הזמן. לאחרונה אף הוכח מחקרית כי שימוש מופרז בסמארטפון וטאבלט ללא הגנה עלול לגרום לעיוורון וארגון הFDA פרסם אזהרה בעניין.

במסגרת עבודתי כאופטומטריסט קליני וכמומחה לטיפול בסימפטומים של אור כחול המוקרן ממסכים, נתקלתי במקרה שבו עובד מדינה אשר נחשף לקרינה כחולה במהלך העבודה, סבל מספר חודשים מכאבי ראש. לאחר בדיקת עיניים מקיפה התאמתי לו את העדשות עם מסנן קרינה כחולה. המטופל הסתגל לעדשות במהירות, חש הקלה ניכרת בכאבי הראש ותיאר כי הצליח לעבוד יותר זמן במהלך היום. כמו כן דיווח על עלייה משמעותית בתפוקת העבודה והקלה בתחושת העייפות בסוף היום.
המכשירים הדיגיטליים כבשו את העולם בקצב מסחרר, הפכו חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו ושינו את צרכי הראייה שלנו. בחלק ניכר מהמקרים מערכת הראייה שלנו איננה מתאימה לכך ואינה מתפקדת כראוי. הקדמה הטכנולוגית של מכשירי הסמארטפון אמנם שיפרה באופן ניכר את איכות חיינו, אך מנגד עוררה בעיות חדשות שעלינו להתמודד איתן. נתקלתי במספר רב של מקרים בהם מטופלים המגיעים אלי לבדיקה מתלוננים על קושי בקריאת מיילים ושימוש באפליקציות ניווט.
על סמך ניסיוני הרב, ניתן להתמודד עם הסיכונים הללו בצורה אופטימלית בדרך המתבססת על מספר גורמים חשובים:
  • מומלץ להגיע לאופטומטריסט מקצועי מוסמך ובעל ניסיון המשתמש בציוד אבחון אופטומטרי המאושר עי הFDA, שיעשה דיאגנוזה מעודכנת ויתאים לכם עדשות באיכות מתאימה.
  • לאור סדר היום העמוס שרובנו מתנהלים לפיו ועקב העומס הניכר אשר מערכת הראייה שלנו נדרשת לספק, על מנת לשפר את הראייה ולשמור על בריאות העין לאורך זמן, רצוי לערוך בדיקת עיניים מקיפה אצל אופטומטריסט מומחה שיתאים לכם עדשה דיגיטלית מותאמת לעיניים שתשפר את איכות חייכם והראייה שלכם ללא היכר ותמנע נזק עתידי לעיניים.
הכותב: אביב בריל הינו אופטומטריסט מוסמך B.sc מאוניברסיטת בר אילן ובוחן בבחינה המעשית מטעם משרד הבריאות לקבלת רישיון לעסוק באופטומטריה. אביב מתמחה בהתאמת פתרונות ייחודיים לבעלי צרכי ראייה מורכבים, התאמות מולטיפוקל מורכבות ועדשות מגע מיוחדות ובדיקות עבור משרד הרישוי.
כל האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי פרטני ומלא

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות

הקורונה כדבר חיובי

מלבד אפידמיה עולמית, הקורונה גרמה למאות חברות אוניברסיטאיות וקבוצות מחקר לפתח מוצרים שונים במטרה למנוע נזקים מהידבקות ממחלות חיידקים ווירוסים. אחד מהפיתוחים האלה הוא ציפוי

קרא עוד »