הכן עיניך לחורף!

A vertical shot of a group of people walking on the street under the rain

הסיבות לירידה באיכות הראייה בלילה בחורף הן רבות ומגוונות, תקראו ותבדקו מה המצב הכי מתאים לעיניים שלכם

הסיבות לירידה באיכות הראייה בלילה בחורף הן רבות ומגוונות. המעבר לשעון החורף גורם לימים להתקצר, החשיכה שמגיעה מוקדם יותר מצריכה מאתנו היערכות שונה.

בלילה איכות הראייה שלנו יורדת ולכן חלק מבדיקת הראייה מתבצעת בחדר בדיקה באור מעומעם עד חשוך.

אור עמום  

כשכמות האור יורדת האישונים מתרחבים והפיזור הרחב של קרני האור מקשה עלינו את המיקוד של הראייה. לכן חשוב לבצע בדיקת ראייה עדכנית אצל אופטומטריסט מוסמך עם מכשור בדיקה מתאים והתאמת עדשות בטכנולוגיה המתקדמת לצרכי הראייה של הפציינט בתנאים קשים אלו.

סינוור

סינוור שנגרם מפנסי המכוניות עלול לפגוע ביכולת שלנו לקבל רזולוציה טובה בראייה ולעיתים עלול לגרום לכשל נהיגתי ואף לתאונה. יצרני העדשות פיתחו ציפויי חדשני “”DRIVE COATING כדי להפחית את הסינוור בנהיגת לילה ובכך לתת לנהג חדות יותר טובה ויכולת אבחנה בפרטים.

ערפל

ערפל גורם לאור המכונית לחזור אל תוך הרכב ובכך מונע מהנהג לראות את הכביש, מרשם עדכני במשקפיים בהחלט יכול לסייע לפציינט. חשוב להיעזר בבדיקת הראייה להתאמת העדשות בטכנולוגיה המתקדמת שנקראת WAVE FRONT”” הקיימת רק במכשור החדיש ביותר שמאפשרת לאופטומטריסט לייצר אופטימיזציה במרשם המשקפיים ליצירת חדות ראייה מיטבית.

מעבר מראיית יום לראיית לילה  

מערכת הראייה שלנו מורכבת מקולטני אור – פוטורצפטורים ברשתית העין – החלק האחורי של העין. קולטנים אלה קולטים את האור שמגיע לעין. חלק מהם אחראי על ראיית יום – ראייה פוטופית וחלק על ראיית לילה – ראייה סקוטופית. קיימת גם תאורת ביניים, בין יום ולילה, בין הערביים – ראייה מזופית. ראיית ביניים זו היא בעייתית בעיקר לנהגים כי קולטני האור וקולטני החושך עובדים במקביל ולכן לא עובדים בצורה מיטבית.

מומלץ לקראת החורף להגיע לבדיקת ראייה מקיפה על מנת למנוע נזק עתידי לעין ולבדוק האם מצב הראייה מתאים לסטנדרטים של החורף. באופטיקה בריל הבדיקה ללא תשלום.

הכותבים אביב בריל, B.Sc והילה בריל דיין, B.Sc אופטומטריסטים בעלי נסיון רב ורישיון משרד הבריאות, בוחנים כ-15 שנה לקבלת רישיון אופטומטריסט מטעם משרד הבריאות. לשאלות ניתן לפנות לאופטיקה בריל וייצמן 28 גבעתיים טלפון 03-7315056

כל האמור לעיל אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי פרטני ומלא 

הטור התפרסם במגזינים
'גבעתיים פלוס' ו 'רמת גן פלוס'

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות

הקורונה כדבר חיובי

מלבד אפידמיה עולמית, הקורונה גרמה למאות חברות אוניברסיטאיות וקבוצות מחקר לפתח מוצרים שונים במטרה למנוע נזקים מהידבקות ממחלות חיידקים ווירוסים. אחד מהפיתוחים האלה הוא ציפוי

קרא עוד »