"אופטי-פדיה" -
החדשנות באופטיקה.

לא כל יום פורים! חובה לקרוא לזכור ולשמור!

לא כל יום פורים! חובה לקרוא לזכור ולשמור!!!

חבל שכתבה זו לא פורסמה חודש לפני פורים משום שרק בשבוע האחרון הגיעו לייעוץ האופטומטרי שלנו מספר רב של נבדקים ביניהם ילדים שסובלים מנזק בעיניים כגון שריטות בקרנית, צריבות שגרמו לירידה בחדות הראייה נזק לעפעפיים שלא חלף עם הסרת העדשות.

את כל אלה אבחנתי אצלי בקליניקה בתקופה שלאחר פורים. הסיבה לכך הייתה מובהקת: שימוש לא אחראי בעדשות מגע לפורים. חובה להרכיב עדשות מגע רק לאחר בדיקת התאמה שכוללת מיפוי קרנית, בדיקת מבנה הקרנית בהגדלה, הערכת שכבת הדמעות והתאמה של קימור עדשת המגע לעין של המשתמש.

הבדיקה חייבת להתבצע על ידי אופטומטריסט מוסמך מטעם משרד הבריאות. עדשות מגע מפחיתות את מעבר החמצן לקרנית ולעין. לכן חובה לבדוק האם עדשות המגע נעות מספיק בכל מצמוץ ומונחות נכון על העין, במידה ועדשות המגע לא נעות מספיק בעין הם יכולות להידבק לקרנית ולמנוע מעבר חמצן ולגרום להיפוקסיה. תופעה זו גורמת לקרנית לנזק בלתי הפיך.

מרבית הנפגעים סיפרו לצוות האופטומטריסטים שלנו שרכשו עדשות מגע ללא התאמה וללא בדיקה אופטומטרית להתאמת עדשות מגע.

מפתיע מאוד ואף מקומם שתחפושות עוברות בדיקות מקיפות של מכון התקנים שבוחנות האם הן דליקות, האם יכולות לחנוק ובדיקות נוספות אך עדשות מגע שמורכבות על העיניים שלנו, נמכרות ללא פיקוח וללא בקרה.

כאשר מרכיבים עדשות מגע מומלץ להרכיב עדשות מחומר בעל העברת חמצן מירבית כגון סיליקון הידרוג’ל. עדשות סטאר מיוצרות מחומרים אלו תוך שמירה על מבנה אופטימאלי, עיצוב אופטי מתאים, סינון UV )בחלק מהדגמים( קימורים וקטרים שיכולים להתאים לרוב המרכיבים וכל זאת על מנת לתת למרכיב את הביטחון הדרוש לו.

שמרו כתבה זו לפורים הבא כדי שלא תפגעו!!!

הכותב אביב בריל, הינו אופטומטריסט ותיק, בוחן אופטומטריסטים בבחינה המעשית טרם קבלת רישיון מטעם משרד הבריאות ומומחה בטיפול בקרינה כחולה. ניתן לקבל תשובות לשאלות בטלפון 037315056 או להגיע לאבחון ראייה ללא תשלום באופטיקה בריל

* כל האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי פרטני ומלא

Facebook
WhatsApp
Email

כתבות נוספות..

עגלת האופטיקה שלכם
  • No products in the cart.

תיאום בדיקת ראיה עבור || בדיקה תקופתית רישיון נהיגה רופא עיניים

לקביעת תור אישית אצל צוות המומחים שלנו מלאו את הפרטים

תיאום בדיקת ראיה עבור || בדיקה תקופתית רישיון נהיגה רופא עיניים

פרטים ליצירת קשר

איזו בדיקה?

אופטיקה בריל - מועדון לקוחות

רק עוד כמה פרטים ואת/ה בפנים...
מתי את/ה חוגג/ת יום-הולדת (לפינוקים וכאלה..)?
האם מרכיבים משקפיים?
האם קיבלתם הפניה מרופא?