"אופטי-פדיה" -
החדשנות באופטיקה.

מרכיבים עדשות מגע, ויבש וצורב לכם בעיניים ?

בעקבות נזקים אשר נגרמו לכ10,000 מרכיבי עדשות אשר פנו לסיוע רופאי עיניים, פיתחו פרופסורים ורופאים בתחום בריאות העין מאוניברסיטת פנסילבניה שבארה”ב טכניקת התאמה למניעת נזק עתידי לעין. ההתאמה בין עדשת המגע לעין היא מאוד חשובה. באופטיקה בריל התמחו בכך ויש להם את הציוד להתאמת עדשות מהדור החדש, דור 3 בעדשות המגע.
תהליך ההתאמה של עדשות מגע למטופלים מורכב מכמה שלבים:
ראשית האופטומטריסטים המומחים שלנו יערכו לכם מיפוי קרנית מלא. בדיקה זו מבוצעת בעזרת מכשיר חדשני “I profiler plus”. מכשיר זה מספק לבודק מפה טופוגרפית מלאה של הקרנית (החלק הקדמי של העין) שעליו נמצאת עדשת המגע. חשוב מאוד שתהיה השקה בין עדשת המגע לקרנית העין על מנת לייצר התאמה נכונה ובריאה, כלומר התאמה פיזיולוגית. יחד עם זאת, חייבת להיות תזוזה קלה של העדשה במהלך כל מצמוץ. לאחר מכן אנו עורכים לנבדק בדיקת ראייה לקביעת מרשם המשקפיים הנכון והמתאים. בנוסף להתאמה הפיזיולוגית חשוב לבצע התאמה נדרשת לעדשות מגע לעומת המשקפיים. (המרשם בעדשות המגע שונה בחלק מהמקרים מאשר מרשם המשקפיים). השלב הבא הינו ביצוע סקירת קרנית על ידי ביו מיקרוסקופ כדי לאתר פגמים ולבחון את איכות הדמעות. לאחר מכן מזמינים עדשות מתאימות ומוסרים אותן למטופל. חשוב להזמין את המטופל לביקורת לאחר שבוע של שימוש כדי לוודא את ההתאמה של המרשם ואת ההתאמה בין העדשה לעין. במקרים רבים בריל נתקל בחוסר שביעת רצון שלו או של הצוות שאיתו מהאופן שבו עדשת המגע יושבת בעין ולכן לעיתים מתבצעת החלפה של סוג העדשה, חומר הניקוי שלה או מוסיפים טיפות הרטבה. העדשות החדשות עשויות מחומר גלם ששמו סיליקון הידרוג’ל.
יתרונותיו הינם מעבר באחוז חמצן גבוה ותחושת הנוחות של המרכיב לאורך זמן.
כמו כן, לתמיסת הניקוי יש חשיבות רבה בשמירה על ניקיון העדשה. התמיסות החדשות מכילות חומר סיכוך אשר גורם למרכיב לחוש נוחיות בעין במהלך שעות ההרכבה ושומר על בריאות העין. חלק מהעדשות החדישות מכילות בתוך חומר העדשה מסנן קרינת UV, קרינה קטלנית שבחשיפה ממושכת אליה עלולה לגרום לנזק ואפילו לעיוורון. חשוב מאוד לבצע התאמה של עדשות מגע אצל מומחה בתחום בעל ידע מתאים לכך וציוד התאמה חדשני ומדויק. בריל המומחים לעיניים שלך משנת 1969. 
הכותב: אביב בריל הינו אופטומטריסט מוסמך B.sc מאוניברסיטת בר אילן ובוחן בבחינה המעשית מטעם משרד הבריאות לקבלת רישיון לעסוק באופטומטריה. אביב מתמחה בהתאמת פתרונות ייחודיים לבעלי צרכי ראייה מורכבים, התאמות מולטיפוקל מורכבות ועדשות מגע מיוחדות ובדיקות עבור משרד הרישוי, לחצו כאן לפרטים נוספים
כל האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי פרטני ומלא
Facebook
WhatsApp
Email

כתבות נוספות..

עגלת האופטיקה שלכם
  • No products in the cart.

תיאום בדיקת ראיה עבור || בדיקה תקופתית רישיון נהיגה רופא עיניים

לקביעת תור אישית אצל צוות המומחים שלנו מלאו את הפרטים

תיאום בדיקת ראיה עבור || בדיקה תקופתית רישיון נהיגה רופא עיניים

פרטים ליצירת קשר

איזו בדיקה?

אופטיקה בריל - מועדון לקוחות

רק עוד כמה פרטים ואת/ה בפנים...
מתי את/ה חוגג/ת יום-הולדת (לפינוקים וכאלה..)?
האם מרכיבים משקפיים?
האם קיבלתם הפניה מרופא?