"אופטי-פדיה" -
החדשנות באופטיקה.

מתעייפים אחרי 5 דקות של קריאה ? אז תקראו, חשוב!

מתעייפים אחרי דקות של קריאה ?

כואבים לכם הראש או העיניים? לקרוא זו הנאה וגם חובה למבוגרים ולילדים!

תאורה לא נכונה איננה הסיבה היחידה לכאבים שהזכרנו.

אז תקראו, חשוב!

עכשיו הסבר מדעי לתופעה והפתרון!

קריאה היא פעולה אשר מחייבת את מערכת הראייה לשלב כמה פעולות בהרמוניה מושלמת. במקרה שאחד הגורמים לא עובד בתזמון או בכמות הדרושה נוצרת בעיה. כדי לקרוא בצורה ברורה וחדה אנו עושים עם העיניים פעולה של מיקוד ראייה על ידי העדשה התוך עינית וגם התכנסות. אנחנו מכניסים את העיניים פנימה לכיוון האף על מנת להתמקד על האובייקט שאנו רוצים להתבונן בו, וככל שמדובר על יותר מקרוב, כגון קריאה, עלינו להתאמץ יותר להתכנסות. במקרים רבים אנו נתקלים במצב שבו השרירים שמבצעים את ההתכנסות נחלשים או אינם מתפקדים כראוי. לתופעה זו יש מספר פתרונות: הפתרון הראשון הינו משקפיים עם תיקון מיוחד אשר בצורה אופטית משנה את המיקוד של האובייקט ובכך מונע מאתנו לבצע את ההתכנסות. פתרון שני אפשרי הינו סדרה של תרגילי עיניים אשר מטרתם היא לאמן את השריר לבצע את ההתכנסות הדרושה.
תופעה מוכרת נוספת הינה חוסר מצמוץ. מחקרים רפואיים מראים שכאשר אנחנו מרוכזים בקריאה אנו שוכחים למצמץ. המצמוץ מטרתו ללחך את העין וחוסר מצמוץ גורם לטשטוש ראייה, עייפות ואף עלול לגרום לנזק לקרנית העין. הפתרון הינו הקפדה על מצמוץ ברמה מתאימה וגם שימוש לפי הצורך בחומרי הרטבה כגון טיפות או ג׳ל ייעודי.
הכותב אביב בריל, הינו אופטומטריסט ותיק, בוחן אופטומטריסטים בבחינה המעשית טרם קבלת רישיון מטעם משרד הבריאות ומומחה בטיפול בקרינה כחולה. ניתן לקבל תשובות לשאלות בטלפון 037315056 או להגיע לאבחון ראייה ללא תשלום בחנות אופטיקה בריל.
* כל האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי פרטני ומלא
Facebook
WhatsApp
Email

כתבות נוספות..

עגלת האופטיקה שלכם
  • No products in the cart.

תיאום בדיקת ראיה עבור || בדיקה תקופתית רישיון נהיגה רופא עיניים

לקביעת תור אישית אצל צוות המומחים שלנו מלאו את הפרטים

תיאום בדיקת ראיה עבור || בדיקה תקופתית רישיון נהיגה רופא עיניים

פרטים ליצירת קשר

איזו בדיקה?

אופטיקה בריל - מועדון לקוחות

רק עוד כמה פרטים ואת/ה בפנים...
מתי את/ה חוגג/ת יום-הולדת (לפינוקים וכאלה..)?
האם מרכיבים משקפיים?
האם קיבלתם הפניה מרופא?