סליחה, מידת המשקפיים מתאימה לך?

Stand with glasses in the store of optics. Woman chooses glasses.

או, האם ידעתם שכפי שיש מידות לבגדים ונעליים יש מידות למסגרות משקפיים ?

כולנו קונים משקפיים ולרוב אנו מסתכלים על האופנתיות ולא תמיד מודעים לפרמטרים חשובים אפילו יותר, שעלינו להתייחס אליהם,

שהם התאמה של מידת המסגרת למבנה הפנים:

  1. בחירת המידה שתתאים בצורה מושלמת למבנה הפנים.
  2.  התאמה אסטטית מבחינת מבנה המסגרת ועיצוב.
  3. התאמה למרשם האופטי. ככל שהמספר יותר גבוה הביצוע של התאמת המסגרת יצא יפה יותר ואיכותי יותר כשבוחרים מידה מתאימה.

מסגרות גדולות מידי

בחירה של מסגרת גדולה מידי לפנים עלולה להפוך ללא אסטטית, במבט על מרכיב המשקפיים אנו נבחין בעיוות האופטי אשר יותיר תחושה של פנים לא טבעיות. כמו כן, איכות הראייה יורדת.

מסגרת קטנה מידי

נותנת מראה שהמשקפיים קטנים מדי. היא עלולה ללחוץ על הפנים ועל האף של מרכיב המשקפיים וליצור שקע בצדדי הפנים. הדבר יוצר מפגע במבנה הפנים שלעיתים הופך לבלתי הפיך.

נוחות

הגורם הכי חשוב בבחירת משקפיים הוא ההרגשה שלנו של המסגרת על הפנים. לכל מסגרת יש משקל שונה וקיימים הבדלים רבים בין הגזרות השונות. לפעמים אומרים ש”כדי להיות יפה צריך לסבול”, אבל כשמדובר במשקפיים – חשוב שיהיו גם יפים וגם נוחים.

החומר שממנו עשויה מסגרת המשקפיים יכול להשפיע על הנוחות. ישנן מסגרות כבדות יותר ואחרות קלות יותר וכמעט בלתי מורגשות. מסגרות מטיטניום למשל, הן מה שמכונה “מסגרות חסרות משקל”  ולרוב הן מאוד קלות ובגוונים מסוימים גם כמעט בלתי נראות. מסגרות פלסטיק עבות, לעומת זאת, יהיו כבדות יותר על הפנים. כיום יש חומרים חדשים כמו תקליט ויניל אמיתי אשר בטכנולוגיית ייצור יחודית הופך למסגרת משקפיים, כך שתחושת הכובד תפחת.

מסגרות משקפיים לילדים

לילדים מומלץ לבחור מסגרות מסיליקון, כי המשקפיים גמישים ונעימים לפנים. ילדים מטיבם שובבים ולא תמיד מתנהגים עם המסגרת כפי שמתנהג מבוגר ולכן מומלץ לבחור מסגרת גמישה אשר לא תפגע בילד בעת נפילה וקבלת מכה שכמעט בלתי שבירה.

תמיד נצטרך משקפיים

הכותב אביב בריל, הינו אופטומטריסט מומחה B.Sc, בוחן אופטומטריסטים בבחינה המעשית טרם קבלת רישיון מטעם משרד הבריאות ומומחה בטיפול בקרינה כחולה.

ניתן לקבל תשובות לשאלות בטלפון 037315056 או להגיע לאבחון ראייה ללא תשלום באופטיקה בריל

* כל האמור לעיל מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי פרטני ומלא

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email

כתבות נוספות

הקורונה כדבר חיובי

מלבד אפידמיה עולמית, הקורונה גרמה למאות חברות אוניברסיטאיות וקבוצות מחקר לפתח מוצרים שונים במטרה למנוע נזקים מהידבקות ממחלות חיידקים ווירוסים. אחד מהפיתוחים האלה הוא ציפוי

קרא עוד »